Informacija o novom financijskom instrumentuInformacija o novom financijskom instrumentuInformacija o novom financijskom instrumentuInformacija o novom financijskom instrumentu
  • Novosti
  • O nama
    • Tim
    • Dokumenti
    • Reference
  • Usluge
    • Inkubacija
      • Poduzetnički inkubator za proizvodne djelatnosti
      • Poduzetnički inkubator za uslužne djelatnosti
      • Virtualni inkubator
    • Analize, studije i strateški dokumenti
    • EU fondovi i programi
      • Projekti u provedbi
    • Edukativni program
    • Coworking space
    • Konferencijska dvorana i dvorana za sastanke
  • Proizvodni park Torpedo
    • 3D Skeniranje
    • 3D Printanje
    • Edukacijski programi
  • EUROPE DIRECT Rijeka
  • Kontakt
  • Hrvatski
✕
Najava prvog sastanka projektnog tima
26. listopada 2017.
Poziv za sufinanciranje unaprjeđenja lučke infrastrukture u funkciji obalnog linijskog pomorskog prometa
31. listopada 2017.

Informacija o novom financijskom instrumentu

Hrvatska banka za obnovu i razvoj, potpisala je sa Erste & Steiermarkische bank d.d., Privrednom bankom d.d. i Zagrebačkom bankom d.d.  Sporazum o financiranju za provedbu novog financijskog instrumenta – ESIF Krediti za rast i razvoj .

Krediti iz ovog financijskog instrumenta će se sa 50% financirati iz izvora Europskih strukturnih i investicijskih fondova (ESIF) po kamatnoj stopi od 0%, a 50% iz izvora navedenih poslovnih banaka po tržišnoj kamatnoj stopi koju će utvrđivati poslovna banka. Za krajnjeg korisnika to znači kamatnu stopu upola nižu od one koju bi ostvarili bez korištenja ovog instrumenta (orijentaciono između 1-2%).

Važno je napomenuti da će krajnji korisnici biti oslobođeni od plaćanja svih naknada koje se uobičajeno naplaćuju:

  • za obradu kreditnog zahtjeva
  • sklapanje ugovora
  • i redovno korištenja kredita.

Korisnici kredita mogu biti mali i srednji poduzetnici koji posluju najmanje 2 godine prije podnošenja zahtjeva poslovnoj banci. Dopuštena su ulaganja u prerađivačku industriju, turizam i u kreativnu industriju i usluge temeljene na znanju, a sredstva će se moći koristiti za ulaganje u materijalnu i nematerijalnu imovinu, prijenos vlasničkih prava i uz mogućnost da se do 30% visine kredita koristi za obrtna sredstva (povezana uz investiciju).

Najniži iznos kredita je kunske protuvrijednosti EUR 100.000,00, a najviši iznos je kunske protuvrijednosti EUR 3.000.000,00, odnosno EUR 10.000.000,00 za ulaganje u sektor turizma. Rok otplate kredita je do 12 godine (uključujući i poček od 2 godine), odnosno za sektor turizma 17 godina (uključujući i poček od 4 godine).

Cjeloviti sadržaj kreditnog programa možete pročitati ovdje: ESiF-kredit-za-rast-i-razvoj-Program-kreditiranja

Posljednje novosti

  • 0
    ODRŽANI TORPDO DAYS 5 + 22
    4. listopada 2023.
  • 0
    [JAVNI POZIV] Dodjela nepovratnih subvencija poduzetnicima
    22. rujna 2023.
  • 0
    [JAVNI POZIV] Komercijalizacija inovacija
    20. rujna 2023.
  • 0
    [POZIV] TORPEDO DAYS  5 + 22 Događanje koje povezuje različite industrije i akademski sektor s novim tehnologijama
    13. rujna 2023.
  • 0
    [NATJEČAJ] Male potpore za unapređenje suradnje s neprofitnim organizacijama u gradu Rijeci
    7. rujna 2023.

Novosti

  • 0
    ODRŽANI TORPDO DAYS 5 + 22
    4. listopada 2023.
  • 0
    [JAVNI POZIV] Dodjela nepovratnih subvencija poduzetnicima
    22. rujna 2023.

Za medije

  • 0
    ODRŽANI TORPDO DAYS 5 + 22
    4. listopada 2023.
  • 0
    [POZIV] TORPEDO DAYS  5 + 22 Događanje koje povezuje različite industrije i akademski sektor s novim tehnologijama
    13. rujna 2023.

Natječaji

  • 0
    [JAVNI POZIV] Dodjela nepovratnih subvencija poduzetnicima
    22. rujna 2023.
  • 0
    [JAVNI POZIV] Komercijalizacija inovacija
    20. rujna 2023.
© 2015 Riječka razvojna agencija PORIN. Sva prava pridržana. Ove stranice izradila je radionica
    Hrvatski
    • No translations available for this page